~Funny Rp~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...EqLenceLi rp'ler sizi bekliyor...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

pelin nin örnek rpleri

3 posters
YazarMesaj
Eleonora Elicia Jemkins
Dükkan Sahibi/Hemşire
Dükkan Sahibi/Hemşire
Eleonora Elicia Jemkins

Kadın
Rp Partneri : yok

pelin nin örnek rpleri Empty
MesajKonu: pelin nin örnek rpleri   pelin nin örnek rpleri EmptyPerş. Haz. 05, 2008 12:36 pm

Kızgınlıkla Başlayan Arkadaşlık

Veronicas yavaş adımlarla okul bahçesinde geziniyordu.Henüz dersten yeni çıkmıştı ve canı sıkıldığı için dışarıda biraz hava almaya karar verdi.Hava soğuk değildi ancak günlük güneşlikte sayılmazdı.Klasik sonbahar günlerinden biriydi.Güneş bulutların arasından 'burdayım' dercesine ışınlarına yayıyordu.Hafif ve ılık bir rüzgar esiyordu.Esen Rüzgar veronicas 'ın saçlarını okşuyordu.

Veronicas yavaş adımlarla ilerlerken birden koşarak yaklaşan bir kız veronicas a çarpıp yere düştü.Bu sırada veronicas ın elindeki defterde yere fırlamıştı.Veronicas biraz kızmış olsada bunu belli etmeden kızı yerden kaldırdı.

"Biraz daha dikkatli ol lütfen." dedi.Sesinden hafif bir sertlik seziliyordu.Kız mahcup bir şekilde "Özür dilerim.İstemeden oldu.Benim acelem vardıda." dedi.Biraz ürkmüşe benziyordu.1. sınıf olduğu her halinden belliydi.Veronicas başını iki yana salladı ve eğilip defterini yerden aldı.Daha sonra hiç birşey söylemeden yürümeye devam etti.Kızda bir dakika kadar Veronicas ın ardından baktıktan sonra koşarak gitmişti.

Veronicas adımlarını biraz daha hızlandırarak göl kenarına geldi.Buranın manzarasına herzaman hayran kalmıştı.Hafif bir tebessümle bir kayanın üzerine oturdu.O sırada orda duran kızı farketti.Aslında yalnız kalmayı yeğlerdi.Ama sonuçta tüm yılı yalnız geçircek değildi.Kendine birkaç arkadaş bulmalıydı.Kızın Cüppesinden Gryffindor olduğunu anlayınca rahatladı.Kızın duyabileceği bir ses tonuyla "Selam" dedi...

Kız başıonı kaldırıp veronicas baktı ve hafifçe gülümseyerek
"Selam.Ben Sarah Ainsworth. Yanılmıyorsam veronicas değil mi?" dedi.

Veronicas başını salladı. "Evet Veronicas Weasley.Memnun oldum."dedi hafif bir tebessümle.Sarah'ın elindeki kitap ilgisini çekmişti.Veronicas'ın zaten kitaplara karşı bir zaafı vardı.Sevmediği bir konu bile olsa kitap araya girince ezberleyene kadar okuyabilirdi.Hem iksir çok sevdiği ve ilgilendiği bir konuydu.

Bu yüzden Sarah ile iyi anlaşacaklarını düşünüyordu.Yüzündeki tebessümü sürdürerek "...İksirler...Bende çok severim.Araştırma yapmayı sevdiğim için iksirlerle ilgili birçok şey okudum.Hatta birkaç iksiri yapabiliyorum.Tabi basit iksirleri.Annem diğerlerinin benim için tehlikeli olacağını düşünüyor.O yüzden izin vermiyor." dedi ve duraksadı.

Biran gerçekten çok konuştuğunu düşündü.Normalde çok konuşkan biri değildi ama ilgisini çeken bir konu olduğunda tam bir geveze olabiliyordu...

Sarah meraklı bir bakışla
"Hangi iksirleri yapabiliyorsun peki?" diye sordu
Veronicas :

"Söylediğim gibi.Birkaç basit günlük hayatta kullanabileceğim iksirler.Ama onların dışında birkez adamotu iksiri yapmıştım.Sadece bir denemeydi.Sanırım başarılı olmuştum ama tam olarak hatırladığımı söyleyemem.Annemin bir arkadaşı vardı.İsmi Jarl'dı.Oda St.Mungo'da şifacıydı ve küçük bir kardeşi vardı.Benim yaşlarımdaydı.Bir keresinde onunla çok özlü iksir yapmayaı denemiştik.Gerçekten çok eğlenceli geçmişti.Tabi bunu annemler öğendikten sonra işler o kadar eğlenceli olmadı..." dedi Veronicas gülerek.O günleri hatırlar gibiydi.Gerçekten eğleceli zamanlarda.Bazen özlüyor eskiye dönmek istiyordu.

Sonra gülmesini tekrar hafif bir tebessüme çevirdi ve Sarah'a baktı. "Peki ya sen?Hiç güçlü bir iksir yaptın mı?Ben çok istedim ama izin vermediler..."dedi...

Bunun üzerine Sarah

"Hayır, güçlü bir iksir yapmadım, zaten çok güçlü iksirlerim yapımı sahiden uğraş gerektiriyor bilirsin. Abimin altıncı yılında yaptığı bir iksir vardı, felix felicis ama abim bile o kadar çok zorlanmıştı ki denemedim bile. Sadece renginin çok güzel olduğunu biliyorum. Bir de Amortentia vardı, harika kokuyordu. Ama hiç yapmayı denemedim. Panzehirler hakkında ufak tefek şeyler biliyorum o kadar..." dedi.

Sarah Veronicas 'a gülümseyerek:

"Hogwarts'a gelmeden önce bir okula gittin mi?" diye de ekledi.

Veronicas başını iki yana salladı. "Hayır gitmedim.Aslında annem bu konuda çok uğraştı ama gitmek istemedim.Hiçbirininde Hogwarts kadar iyi olacağını düşünmüyorum.Sen gittin mi?"dedi meraklı bakışlarını ona çevirerek.

Sarah ile muhabbet güzeldi.Bu okulda kimseyle iyi anlaşabilceğini düşünmesede Sarah umut vaat ediyordu.Ortak yönleri vardı ve Sarah'ın abisinin şifacı olması veronicas'ın ilgisini çekmeye yetiyordu.İksirlerle ilgili herkonu Veronicas' ın dikkatini çekerdi zaten.Gözlerini ayırmadan Sarah'a bakmayı sürdürdü...

Veronicas Sarah a dönerek " peki sen başka bir okula gittin mi? dedi..

"Hayır, ben de gitmedim. Ama evde, özel bir eğitmenden dersler aldım, tabi buradaki gibi dersler değil. Yine de büyüye ait ufak tefek şeyler, tabi asa kullanmadan.. Annem izin vermiyordu da." Dedi bakışlarını devirerek.

"Ee hangi dersleri alıyorsun?" Kısa bir sessizliğin ardından Sarah bu soruyu yöneltmişti.

"Astronomi,Biçim Değiştirme,K.S.K.S.,Kehanet,Tılsım,Sihir Tarihi,Muggle Bilimleri ve tabiki İksir..."dedi ve duraksadı.Saymadığı başka ders kaldı mı diye düşünüyordu.Derslerin hepsini almıyordu zaten.Aldıklarıda bunlardı.
"Aslında hepsini almak istedim ama o zaman çok yoğun olacağını düşündüm.Hepsine yetişeceğimden emin olamadım açıkçası.Sende sanırım hemen hemen bu dersleri alıyorsun.Birkaç derste seni görmüştüm."dedi gülümseyerek.Derse erken geldiği zamanlar genelde etrafını izlerdi.Sarh'ta o zamanlardan gözüne çarpmıştı.

Sarah veronicas a’ katılırcasına başını salladı ardından
"Ben Astronomi, Muggle Araştırmaları, Kehanet almıyorum. Aritmansi, Bitkiblim ve Sihirli Yaratıkların Bakımı aldım. Bence Astronomi çoook sıkıcı...Sen seviyorsun galiba?" dedi.

"İlgimi çekiyor diyelim.Aslında Muggle Araştırmalarını almıyacaktım.Muggle'lardan hoşlandığım söylenemez.Ama yinede onlar hakkında bilgi edinmek için bu dersi alıyorum.Kehanet'i seviyorum.Gizemli olması benim için yeterince çekici."dedi sırıtarak.Bu sırada gözü biran saatine gitti.Vakit çok çabu geçmişti.Belki beş dakika kadar daha kalabilirdi ama sonra gitmesi gerekecekti.

" Ödevler..."diye iç çekti."Bazı profesörler ilk dersten ödev vermediler ama sanırım bazıları vermeye kararlı.Şikayetçi değilim aslında ders çalışmayı severim ama böyle giderse gittikçe artacağına eminim.Buda yoğun bir ders temposu bizi bekliyır demek."dedi

Sarah omuz silkerek
"Bence yorulmak, sıkılmaktan iyi. Ödevler konusunda da haklısın. Henüz vermediler ama profesörlerin çalışmamızı söylediği hiçbir konuya bakmadım bile. Şu Tılsım'a biraz çalışsam iyi olacak aslında."Kısa bir sessizlik oldu.
"Hava serinledi ve yerde oturmaktan arkam buz kesti. İçeri girelim mi artık? Öğleden sonra ders var mı kontrol bile etmedim.." dedi veronicas a çevirmişti bakışlarını.

veronicas başını salladı.
"Emin değilim ama yok sanırım.Bende kontrol ettiğimi söyleyemem.Bencede gidelim artık hava soğudu.Konuşurken vaktin nasıl geçtiğini anlamadım bile.Gerçekten iyi vakit geçirdim.Seninle tanışmak güzeldi."dedi sırıtarak ve ayağa kalktı.Saçlarını düzeltti.O sırada gözü Göle takıldı.Gerçekten harika bir manzaraydı.Burada sohbet etmek güzeldi.Hafif bir tebessümle bakışlarını bu kez Sarah'a çevirdi.Oda ayaklanmıştı.
"Hadi gidelim artık.Bu arada ders programınada göz atsak iyi olur."dedi gülerek.

Sarah’ta ayağa kalktı.
"Evet, bence de. Büyük Salon'un girişindeki duyurularda yazıyor olması lazım. Eğer ders programlarını kaldırmadılarsa tabi. Kendi programımı yatakhanede unutmuşum." Dedi ve beraber oradan ayrıldılar…
Lily C. Jemkins
Okul Müdüresi/Dükkan Sahibi
Lily C. Jemkins

Kadın
Rp Partneri : Jesse McCartney

MesajKonu: Geri: pelin nin örnek rpleri   pelin nin örnek rpleri EmptyPerş. Haz. 05, 2008 12:51 pm

Canım rp çok güzel.Ama biraz diyalog ağırlıklı olmuş tam okuyamadım henüz sadece göz attım ama çok betimleme göremedim.Onun dışında güzel. 9/10 derim ben Smile
Ashlee Simpson
Ashlee Simpson

Kadın
Rp Partneri : Dayrnt.m

MesajKonu: Geri: pelin nin örnek rpleri   pelin nin örnek rpleri EmptyPerş. Haz. 05, 2008 1:52 pm

Aynen Lilly ile aynı düşüncedeyiz.Bence de diyaloglar fazla betimleme az Smile 10/9 Smile
http://funnyrp.niceboard.net
Eleonora Elicia Jemkins
Dükkan Sahibi/Hemşire
Dükkan Sahibi/Hemşire
Eleonora Elicia Jemkins

Kadın
Rp Partneri : yok

MesajKonu: Geri: pelin nin örnek rpleri   pelin nin örnek rpleri EmptyCuma Haz. 06, 2008 5:21 am

bir dahakine çok betimleme yapmaya çalışırım..

pelin nin örnek rpleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-